مقالات

راهنمای خرید پیانوی آکوستیک

خرید پیانوی آکوستیک

پیانوی آکوستیک از ادوات موسیقی است که در طول تاریخ موسیقی طرفداران بسیاری دارد. این نوع موسیقی برگرفته از طنین و هارمونیک تارها می باشد و صدایی جذاب ، آرامش بخش و با کیفیت برای شنونده ایجاد می کند.

نکته مهم در مورد خرید پیانوی آکوستیک صدای ارگانیک آن است. اگر چه سازندگان بزرگ در صنعت پیانوی دیجیتال روز به روز به صدای آکوستیک نزدیک ‌تر می‌شوند، اما تا کنون آن کیفیت را ندارند. برای یافتن یک پیانوی حرفه ای لازم است تا از ویژگی های آن به خوبی آگاه باشید و در هنگام خرید فاکتورهای مهمی را در نظر بگیرید.

از همین رو، ما به بررسی چند عامل مهم برای خرید پیانو حرفه ای می پردازیم و شما را با ویژگی های عمده آن آشنا می سازیم.

فروشگاه صوتی ناریتا انواع پیانوی آکوستیک از برندهای متفاوت را به شما عرضه می کند که هر یک دارای رنگ ها و طرح های متفاوتی می باشد. برای مشاهده جزئیات محصول می توانید وارد بخش تجهیزات جانبی و ادوات موسیقی شوید.

ویژگی های عمده پیانوهای آکوستیک

پیانو با توجه به انواع مختلفی که دارد ممکن است ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد. صدای تولید شده در پیانوهای آکوستیک به صورت مکانیکی بوده و در اثر ضربه به سیم های ساز ایجاد می شود. به صورت عموم پیانوها محدوده صدای بیشتری را تولید خواهد کرد و تقریبا صدای 60 تا 70 دسی بل برای تمرین معمولی ایجاد می کنند.

کسانی که قصد خرید پیانو دارند، باید با انواع پیانو و عملکرد آن آشنا باشند و مشخص کنند که با پیانو آکوستیک( مکانیکی) و یا دیجیتالی ( الکترونیکی) راحت تر هستند.

آشنایی با اجزای مهم پیانو، نحوه ارتعاشات، هارمونیک ها و موارد دیگر می تواند به شما در انتخاب یک پیانو آکوستیک خوب کمک کند.

خرید پیانوی آکوستیک - ادوات موسیقی

امکانات پیانو آکوستیک

عموما پیانوهای آکوستیک دارای امکانات مشابهی هستند. از جمله این امکانات می توان به سیم، پدال، چکش و غیره اشاره کرد. عملکرد صحیح پیانوی آکوستیک ارتباط مستقیمی با این امکانات دارد و اگر یکی از این قطعات به درستی کار نکند، صدای تولید شده نیز از کیفیت بالایی برخوردار نخواهد بود.

پیشنهاد می کنیم در مورد انواع سازهای زهی بیشتر مطالعه کنید.

کیفیت صدا در پیانو آکوستیک

قبل از خرید پیانو، سعی کنید کمی بنوازید تا بفهمید که طنین صدای آن را را دوست دارید یا خیر. چرا که برخی افراد طنین ملایم را ترجیح می دهند و برخی دیگر سلیقه متفاوتی دارند.

برای بررسی کیفیت صدای پیانو بهتر است به یکنواختی صدای پیانو گوش دهید. دقت کنید که آیا حجم کلیدها با هم سازگار هستند یا خیر؟ تمام نت‌های پیانو را با همان قدرت بنوازید و به انحراف‌های غیرمنتظره گوش دهید.

کیفیت صدا در پیانوهای آکوستیک به مرور زمان و با نواختن بهتر می شود و به صدای واقعی و منحصر به فردی که مد نظر دارید خواهید رسید.

بررسی کلیدهای پیانوی آکوستیک

اطمینان حاصل کنید که کلیدها دارای سطح صاف و بدون آسیب و ترک هستند. هنگام نواختن پیانو، کلیدها باید مقاومت کافی داشته باشند. زمانی که کلیدها را فشار می دهید، باید فضای کافی برای کاهش ضربه وارد شده به مفاصل انگشت شما وجود داشته باشد.

نرم و روان بودن کلیدهای پیانو از فاکتورهای مهم انتخاب پیانو است که این کار را با چند دقیقه تمرین می توانید عملی کنید و متوجه نوع کلیدهای پیانو شوید.

پدال های پیانوی آکوستیک

منظور از پدال پیانو اهرم هایی است که برای تنظیم میزان صدا استفاده می شوند و معمولا در قسمت زیرین پیانو قرار دارد تا دسترسی پا به آن راحت باشد. هنگام خرید دقت کنید که پیانوی مد نظر شما از پدال طنین، نرم و یا پدال تمرین ساخته شده است.

برای مشاهده تجهیزات جانبی و ادوات موسیقی اینجا کلیک کنید.

شکل ظاهری پیانوی آکوستیک

ظاهر پیانو برای بیشتر افراد اهمیت دارد و سعی می کنند طرح های خاص و جذاب را خریداری کنند. از همین رو، تولید کنندگان با توجه به سلیقه مشتریان پیانوهای آکوستیک را در طرح ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه می کنند.

برخی از پیانوهای آکوستیک از بدنه چوبی ساخته شده اند و حتی در ساخت قطعات آن مانند کلیدها، ساندبورد و غیره نیز از چوب های مرغوب ساخته شده است. علاوه براین، رنگ های جذاب و پولیش هایی که بر روی چوب اعمال شده، زیبایی پیانوهای آکوستیک را دوچندان کرده است.

خرید پیانوی آکوستیک - فروشگاه ناریتا

نکات منفی پیانوهای آکوستیک

نقطه ضعف اصلی پیانو آکوستیک اندازه و وزن بسیار زیاد آن است که حمل و نقل آن کار دشواری است. علاوه بر این، پیانوهای آکوستیک باید به روشی خاص مراقبت شوند. چرا که آنها نظر به عوامل محیطی به ویژه دما و رطوبت حساس هستند.

به دلیل ضربه، رطوبت و یا دمای زیاد، ممکن است کیفیت صدای پیانو تحت تاثیر قرار بگیرد و یا نت ها گیر کنند و یا با پخش صدا به مشکل بر بخورید.

پیانوها اغلب نیاز به کوک منظم دارند. البته تنظیم آن نظر به نوعیت پیانو و میزان استفاده از آن بستگی دارد، اما به عنوان یک قانون کلی، باید هر شش ماه یکبار کوک شوند.

خرید انواع پیانوی آکوستیک از فروشگاه صوتی ناریتا

با توجه به صحبت هایی که در این مقاله درمورد خرید پیانوی آکوستیک داشتیم، مشخصاتی که باید هنگام خرید به آن توجه کنید به شما بیان شد و می توانید براحتی برای خرید آن اقدام کنید.

پیانوی آکوستیک دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را نسبت به پیانوی دیجیتال متمایز ساخته است. انواع پیانوهای آکوستیک را در طرح ها و رنگ های مختلف می توانید از فروشگاه ناریتا خریداری کنید.

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “راهنمای خرید پیانوی آکوستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *