مقالات

بهترین سیستم صوتی تالار عروسی

بهترین سیستم صوتی تالار عروسی

یکی از راه هایی که می توانید هزینه کلی عروسی را جبران کنید، این است که خودتان وظیفه اجرای موسیقی را بر عهده بگیرید. بدیهی است که اگر بخواهید بهترین سیستم صوتی تالار عروسی را تهیه کنید، نیاز به شناخت و آگاهی درباره ویژگی های آن خواهید داشت.

در این مقاله اصول اولیه کاری را که باید انجام دهید، توضیح داده شده است، سپ به تجهیزاتی اشاره می کند تا ایده‌های خلاقانه‌ای را به شما ارائه ‌دهد که می‌توانند جشن عروسی را برای شما و مهمانتان خاطره انگیز کند. همچنین اگر دارای یک تالار برای برگزاری مراسم عروسی هستید، یکی از مواردی که باید انجام دهید، تهیه سیستم صوتی بسیار حرفه ای و مجهز برای استفاده از آن در جشن های عروسی است.

ویژگی های بهترین سیستم صوتی تالار عروسی

سیستم پخش

شما باید دستگاهی را برای پخش موسیقی در عروسی انتخاب کنید. رایج ترین راه برای انجام این کار با پخش کننده ضبط صوت حرفه ای یا لپ تاپ است. اکیداً توصیه می شود که موسیقی عروسی به عنوان پشتیبان ایمنی روی بیش از یک دستگاه پخش بارگذاری شود. راه دیگر این است که آهنگ روی سی دی یا فلش رایت شود تا بتوانید آهنگ ها را از طریق سیستم پخش کنید.

مهم نیست که از چه سیستم پخشی استفاده می کنید، داشتن یک نسخه پشتیبان ایده هوشمندانه ای است. اگر در حال پخش سی دی هستید، یک سی دی پلیر پشتیبان و دیسک های تکراری آماده داشته باشید. اگر از  لپ‌تاپ استفاده می کنید، ممکن است یک پخش‌کننده MP3 جداگانه همراه با موسیقی عروسی آماده داشته باشید تا در صورت خرابی رایانه، آن را آماده کنید.

سیستم صوتی حرفه ای

برخی از مکان‌های عروسی دارای سیستم صوتی هستند، در حالی که برخی دیگر فاقد سیستم صوتی هستند. اگر محل برگزاری شما دارای سیستم صوتی است، حتما بپرسید که آیا فرد واجد شرایطی در روز عروسی حضور خواهد داشت تا به شما در راه اندازی تجهیزات کمک کند.

 انجام تست سیستم صوتی قبل از روز عروسی بسیار مهم است. به محل برگزاری عروسی بروید، سیستم صوتی را با دستگاه پخش خود تنظیم و اجرا کنید و به آن گوش دهید. به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که کار می‌کند و ایده محکمی از آنچه قرار است به نظر برسد، خواهید داشت.

بهترین سیستم صوتی تالار عروسی

اگر محل برگزاری عروسی شما دارای سیستم صوتی نیست، باید خودتان آن را تهیه کنید. خبر خوب این است که چنین سیستم های صوتی خیلی گران نیستند. یک سیستم صوتی اصلی از دستگاه پخش موسیقی، یک میکسر صدا و یک جفت بلندگوی حرفه ای تشکیل شده است.

بلندگوهای حرفه ای با کیفیت مناسب با بودجه محدود به خوبی در دسترس هستند و پوشش صدای کافی را ارائه می دهند (مخصوصا زمانی که بیش از یک مورد استفاده شود).

یکی از ترفندهای داشتن پوشش صدای خوب در یک تالار عروسی، قدرت صدای بلندگوها است. رایج ترین راه برای انجام این کار استفاده از بلندگوی دکوراتیو است که قابلیت چرخش به هر زاویه ای را دارد. باید مطمئن شوید که اسپیکرهایی که استفاده می کنید دارای سوراخ های نصب پایه بلندگو هستند؛ همچنین شامل بلندگو، پایه بلندگو، میکسر و کابل صوتی باشد. یک جفت بلند و یک میکسر را بردارید و موسیقی متن عروسی شما عالی به نظر می رسد.

فراموش نکنید که کابل های مناسب برای اتصال بلندگوها به میکسر خود را نیز خریداری کنید. نوع خاصی از کابل های مورد نیاز شما بسته به نوع ورودی های اسپیکرهای برقی و نوع خروجی های میکسر می تواند متفاوت باشد

میکروفون برای تالار عروسی

برای خوانندگی یک میکروفون (علاوه بر سایر تجهیزات صوتی) نیاز دارید. مشکل خوانندگی از طریق میکروفون و بلندگو این است که شما در معرض خطر بازخورد بلند قرار می گیرید. بازخورد زمانی رخ می دهد که میکروفون صدای بلندگو را دریافت کند.

 صدا وارد میکروفون شده و از طریق بلندگوها ارسال می شود و در این حلقه ادامه می یابد. نتیجه صدای جیغ بلند و گوش خراش است.

اگر فکر می کنید که باید یک میکروفون زنده در شب عروسی خود داشته باشید، اضافه کردن یک میکروفون به سیستم صوتی خود بسیار آسان است. باید به خرید یک میکسری که دارای ورودی میکروفون XLR است، توجه کنید. همچنین اگر روی میکسر ورودی میکروفون دارید، اضافه کردن میکروفون به سادگی انتخاب میکروفون و کابل میکروفون و وصل کردن آن است.

برای استفاده از میکروفون در تالار عروسی، خرید یک میکروفون دستی که دارای کلید روشن/خاموش باشد، بسیار مناسب است. تصور نکنید که همه میکروفون‌ها دارای کلید روشن/خاموش هستند. در واقع بسیاری از میکروفون ها آنها را ندارند. دلیل اینکه سوئیچ روشن/خاموش مستقیماً روی میکروفون ایده خوبی است، این است که اگر شخصی که میکروفون را در دست دارد بتواند آن را خاموش کند، راحت تر است که بازخورد را از بین ببرید. اگر قصد استفاده از میکروفون را دارید، حتماً باید قبل از برگزاری مراسم آن را از طریق سیستم صوتی تست کنید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله انواع میکروفون، نحوه انتخاب میکروفون مناسب پیشنهاد می شود.

 
بهترین سیستم صوتی تالار عروسی

میکروفون های بی سیم

استفاده از یک میکروفون بی سیم در مراسم عروسی بسیار ایده آل است؛ زیرا برای کسی که قرار است از آن استفاده کند، بدون سیم و کابل می تواند حرکت آزادانه تری داشته باشد. البته همان موارد بازخورد با میکروفون‌های بی‌سیم وجود دارد که باید مراقب مسائل اضافی آن باشید.

در حال حاضر امواج رادیویی و نویز بیشتر از همیشه است. این احتمال وجود دارد که بسیاری از مهمانان عروسی شما تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های بی سیم خود را حمل و استفاده کنند، بنابراین باید از مشکلات احتمالی تداخل آگاه باشید. اگر در حین مراسم عروسی با نویز زیاد مواجه باشید، شخصی باید با میکروفون بی سیم آشنایی داشته باشد تا بتواند مشکل را حل کند. این روند معمولاً مستلزم تنظیم کانالی است که سیستم بی سیم در آن کار می کند، بنابراین شخصی که مسئولیت اجرای سیستم صوتی را بر عهده می گیرد باید دفترچه راهنمای همراه میکروفون بی سیم را مطالعه کند.

میکروفون های بی سیم برای کار کردن به باتری نیاز دارند. بنابراین باید در طول مراسم عروسی باتری های اضافی همراه داشته باشید. همچنین توصیه می شود از باتری های لیتیومی استفاده کنید؛ زیرا عمر آنها بسیار بیشتر از باتری های قلیایی یا قابل شارژ است. در صورتی که با میکروفون بی‌سیم خود با مشکلات فاجعه‌باری مواجه شدید، ایده خوبی است که یک میکروفون دستی سیمی را به عنوان پشتیبان آماده کنید.

کارایی انواع میکروفون

استفاده از انواع میکروفون در طول مراسم عروسی می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر افراد بی تجربه از سیستم صوتی استفاده کنند. شما باید واقعا مراقب باشید تا بازخورد ایجاد نکنید. تالار عروسی محیطی است که باید تا حد امکان آرام باشد، و هیچ چیز مانند صدای جیغ بازخورد بلند را خراب نمی کند.

نوع میکروفونی که استفاده می‌کنید واقعاً می‌تواند به شما کمک کند بازخورد را به حداقل برسانید. متأسفانه استفاده از میکروفن‌های گیره‌دار کوچک معمولاً ایده مناسبی نخواهد بود و کارایی لازم را نخواهد داشت، به‌خصوص اگر فردی که این تجهیزات را اداره می‌کند، بی‌تجربه باشد. مشکل این است که معمولاً میکروفون لاوالیر چندین اینچ دورتر از دهان فرد خواننده قرار می گیرد.

راه حل بسیار بهتر استفاده از میکروفون دستی است. بهترین گزینه این است که خواننده عروسی یک میکروفون دستی در دست بگیرد. با این حال برخی افراد تمایلی به حضور بصری میکروفون در مراسم ندارند. تنها گزینه دیگر استفاده از میکروفون هدست است که به نظر برخی افراد از نظر بصری جذاب نیست.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله قیمت اسپیکر فلوراستند یاماها پیشنهاد می شود.

 
بهترین سیستم صوتی تالار عروسی

بلندگوهای مناسب برای سیستم صوتی تالار عروسی

انتخاب مناسب بلندگو، به عنوان یکی از عناصر تجهیزات صوتی، با توجه به فضای تالار عروسی است. در ادامه انواع بلندگو با توجه به کارایی آنها توضیح داده شده است.

1- بلندگو سقفی

این نوع بلندگو، همان طور که از آن پیدا است، بر روی سقف نصب می شود و برای تالارهای عروسی با فضای بسته مناسب خواهد بود. بلندگوی سقفی در دو نوع روکار و توکار در بازار عرضه می شود که در هنگام نصب با یکدیگر تفاوت دارند. در گذشته نوع روکار آن از کیفیت صدا بالاتری برخوردار بود و بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت؛ اما با توجه به عرضه بلندگوی های سقفی توکار باکیفیت دیگر از لحاظ کیفیت با بلندگوهای روکار تفاوتی ندارند.

2- بلندگو دیواری و ستونی

بلندگوهای دیواری و ستونی هم برای فضای باز و هم برای فضای بسته بسیار مناسب است. یکی از ویژگی های مهم در این نوع بلندگوها خاصیت ضد آب بودن آنها است که برای تالار باغ ها انتخاب ایده آلی است. در هنگام خرید بلندگوهای دیواری یا ستونی باید به کیفیت آن دقت کنید تا در برابر باد، آفتاب، باران، گرد و خاک مقاومت بالایی داشته باشد.

3- بلندگو دکوراتیو

این نوع بلندگو، همان بلندگوهای سقفی، دیواری و ستونی است، فقط از لحاظ کیفیت و ظاهر با آنها تفاوت دارد. همچنین صدا به صورت شفاف و با کیفیت بیشتر ارائه می شود. از دیگر ویژگی های خاص این نوع بلندگو می توان به پایه های آن اشاره کرد که قابلیت چرخش به هر زاویه ای را دارد.

آمپلی فایر مناسب برای تالار عروسی

هر چند شما از یک بلندگو یا میکروفون با کیفیت استفاده کنید، ممکن است نویز موجب تداخل صدا و کاهش کیفیت آن شود، بنابراین در هنگام انتخاب بهترین سیستم صوتی تالار عروسی، استفاده از آمپلی فایر برای تقویت صدا و تولید سینگال های استاندارد، ضروری است.

در هنگام خرید آمپلی فایر باید آن را با توجه به تعداد بلندگو و میزان کیفیت، تقویت کننده مناسب را تهیه کنید.

میکسر مناسب برای تالار عروسی

در هنگام خرید سیستم صوتی، میکسر یکی از تجهیزات است که برای خرید آن باید دقت لازم را داشته باشید و تهیه آن بسیار ضروری است. با استفاده از این دستگاه می توان سینگال های صوتی را دریافت و پردازش کرد. افکت های مختلف بر روی صدا، توسط دستگاه میکسر امکان پذیر است.

در هنگام برگزاری عروسی، افرادی در زمینه استفاده از میکسر تخصص دارند، می توانند به صورت زنده، به صدای خواننده یا آهنگ در حال پخش، فیلتر و افکت هایی اضافه کنند که موجب شور و هیجان بیشتر میهمانی خواهد شد.

  • خرید سیستم صوتی تالار
  • قیمت سیستم صوتی تالار

قیمت سیستم صوتی با توجه به نوع و تجهیزات آن محاسبه می شود. همچنین ویژگی های متفاوت و کیفیت تجهیزات صوتی بر قیمت آن تاثیرگذار است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله کارایی انواع بلندگو پیشنهاد می شود.

 
بهترین سیستم صوتی تالار عروسی

ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی

برای خرید انواع محصولات صوتی به صورت عمده یا تکی می توانید آن را به ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی ایران سفارش دهید. این فروشگاه تمام محصولات خود را از برندهای معتبر دنیا و با تضمین کیفیت ارائه می دهد.

پست های مرتبط

1 نظر در “بهترین سیستم صوتی تالار عروسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *