مقالات

بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس و ویژگی های آن

بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس

با وجود فناوری صوتی مدرن که اکنون بیش از هر زمان دیگری پیشرفته تر شده است، آیا تاکنون به این فکر کرده اید که باید سیستم صوتی بهتری برای اتاق کنفرانس در کسب و کار خود داشته باشید، برای این کار می توانید از فروشگاه محصولات صوتی ناریتا، بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس را خریداری کنید.

چالشی که بسیاری از افراد با سیستم صوتی اتاق کنفرانس خود پیدا می‌کنند، این است که ممکن کیفیت صدای مناسب نداشته باشید یا سادگی همان تجربه را برای شرکت‌کنندگان از راه دور به‌عنوان افرادی که در آن فضای جلسه هستند، ارائه نمی‌دهد.

جلسات باید مشارکتی، جذاب و پویا باشند؛ اما در مورد بسیاری از سخنرانان کنفرانس، نتیجه آن به معنای بریده شدن جملات، صدای خفه و نیاز به تکرار مداوم است. این روند نه تنها ناامیدکننده است، بلکه به طور باورنکردنی حواس‌پرتی را ایجاد می کند؛ زیرا افراد زمان بیشتری را صرف تلاش برای تمرکز بر آنچه گفته می‌شود به جای مشارکت در بحث‌ها می‌کنند. اگر اینطور به نظر می رسد مانند جلسات در کسب و کار شما، پس به یک سیستم صوتی اتاق کنفرانس بهتر نیاز دارید؛ اما بهترین راه حل صوتی برای اتاق کنفرانس شما چیست؟

بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس

خوشبختانه، بسیاری از محصولات عالی در بازار وجود دارند که می توانند یک میکروفون رومیزی یا سقفی و بلندگو با کیفیت خوب را در اتاق کنفرانس شما ارائه دهند. میکروفن های رومیزی حرفه ای یک راه حل برای قرار دادن روی میز اتاق جلسه است و صدایی با کیفیت عالی برای همه افرادی که دور میز می نشینند، ارائه می دهد یا می توانید برای خرید بهترین سیستم صوتی برای اتاق کنفرانس به سراغ یک برند معتبر از فروشگاه محصولاتی صوتی ناریتا بروید.

اما وقتی کسی از روی میز بلند می شود چه اتفاقی می افتد؟ اگر شخصی به سمت صفحه نمایش حرکت کند یا برای نشان دادن چیزی یا نوشتن بلند شود، چه اتفاقی می افتد؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر جلسات شما مکالمه‌های ایستا و مبتنی بر میز نباشند، بلکه جلسات تعاملی پر جنب و جوش و شلوغی باشند که در آن افراد با یکدیگر صحبت کنند یا در اطراف حرکت کنند؟ برای اینکه اتاق کنفرانس شما همه موارد گفته شده را برآورده کند، نیاز به استفاده از بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس ضرورت پیدا می کند. در ادامه انواع مختلف سیستم صوتی معرفی شده است. 

 

با کلیک بر روی دکمه زیر می توانید تمام محصولات صوتی ناریتا را با جزئیات قیمت آن ها ملاحظه فرمایید.

 
بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس

صدای بهتر اتاق کنفرانس با Nureva HDL300

در تابستان 2017 یک محصول جدید به نام Nureva HDL300 به بازار آمد. یک سیستم صوتی جدید اتاق کنفرانس متوسط یا کوچک که از ابتدا به صورتی طراحی شده است تا کیفیت مناسبی را ارائه دهند.

این نوع سیستم صوتی از فناوری Microphone Mist برای پر کردن اتاق با انواع میکروفون مجازی استفاده می‌کند که همه به طور همزمان پردازش می ‌شوند تا روی نزدیک‌ترین اسپیکر تمرکز کنند. هیچ برشی از جملات وجود ندارد و حتی مکالمات پویا توسط کاربران راه دور شنیده می شود و یک تجربه صوتی طبیعی برای همه فراهم می کند.

بلندگو و میکروفون دیواری اتاق کنفرانس

میکروفون و بلندگو بر روی دیوار نصب می شود و صدای پرت کننده میز را حذف و در عین حال از جلسات ایستاده پویاتر پشتیبانی می کند. این سیستم صوتی به طور کامل با قابلیت خود کالیبراسیون متصل می شود. به این معنی است که هیچ تنظیم یا تنظیم فنی برای اتاق وجود ندارد و فقط یکسری تنظیمات پیش فرض دارد. این نوع سیستم صوتی برای فضاهای اتاق کنفرانس کوچک تا متوسط طراحی شده است و از طیف گسترده ای از برنامه های کنفرانس کامپیوتری (از جمله برنامه های دارای خروجی استریو) پشتیبانی می کند.

راهنمای خرید بلندگو و میکروفون اتاق کنفرانس

انجام یک کنفرانس زمانی دردسرساز بود (حتی برای یک جلسه ساده). در گذشته، یک کنفرانس معمولی نیاز به تعداد زیادی سیم داشت که روی یک میز پخش می‌شد و گروهی از افراد دور یک بلندگوی رومیزی جمع می‌شدند. نیمی از جلسه با پرسیدن «آیا می توانی صدای من را بشنوی؟» و «متاسفم، آیا می توانید آن را تکرار کنید؟» می گذشت و تماس های کنفرانسی جایگزین ترسناک تری برای یک جلسه حضوری بود.

اگرچه سازمان های امروزی در حال استفاده از سیستم های صوتی مختلف هستند. کسب و کارها اهمیت و ضرورت داشتن بهترین سیستم صوتی را درک می کنند. به دلیل فاصله گذاری اجتماعی، ایده جمع شدن در اطراف یک بلندگوی تنها به تصور بسیاری از افراد از یک کابوس تبدیل شده است. صرف نیمی از یک جلسه یا بیشتر برای اطمینان از کارامدی ارتباط، زمانی است که افراد ندارند. اکنون بیش از هر زمان دیگری، شرکت های مختلف اهمیت بلندگوهای اتاق کنفرانس و راه‌حل‌های میکروفون را برای همگام شدن با فعالیت‌های در حال رشد و گسترش خود درک می‌کنند. همچنین آنها می دانند که سیستم صوتی حرفه ای یکی از عناصر ضروری فناوری اتاق کنفرانس هستند که یک فضای موفق را می سازد و کارایی یک جلسه را افزایش می دهد.

پیشنهاد ما: مقاله مزیت های مهم خرید میکسر دیجیتال را حتما مطالعه کنید.

 
بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس

میکروفون مناسب برای اتاق کنفرانس

یکی از اشتباهات بزرگ در اتاق کنفرانس، قرار دادن میکروفون غیرحرفه ای است. داشتن میکروفون های نامناسب می تواند منجر به مشکلات صوتی مانند بازخورد از منابع صوتی اطراف شود. بنابراین باید با توجه به کاربرد و جاهایی که می‌خواهید میکروفون را قرار دهید، باید میکروفون مناسب را انتخاب کنید. همچنین درباره ویژگی های آنها اطلاعات لازم را کسب کنید تا بتوانید انتخاب ایده آلی داشته باشید.

1- میکروفون سقفی

بسیاری از میکروفون ها برای نصب یا آویزان شدن از سقف طراحی شده اند. مزایای استفاده از این میکروفون ها عبارت است از:

  • پوشش صدای عالی در سراسر یک اتاق
  • وضوح و کیفیت صدا برای هر سخنران
  • کاهش بازخورد ناشی از نویز ایجاد شده توسط کاربر (در زمان به هم زدن کاغذ یا تایپ کردن)
  • حذف سیم ها و سایر به هم ریختگی های فنی (ایجاد کیفیت صدا بهتر و بهبود ظاهر اتاق کنفرانس)

 2- میکروفون Biamp Parlé

این نوع میکروفون دارای فناوری Beamtracking است و مناسب برای  اتاق کنفرانس با پوشش کامل 360 درجه است. در حالی که میکروفون Biamp Parlé یکی از گزینه‌های کم‌هزینه برای میکروفون‌های سقفی است، اما مطمئناً از نظر کیفیت پایین‌تر نیست. یکی از بزرگترین مزیت های این میکروفون ها سهولت در نصب و برنامه نویسی و تطبیق پذیری در قرارگیری است که آن را به گزینه ای عالی برای کسانی تبدیل می کند که نمی خواهند یک سیستم صوتی دائمی در فضای خود نصب کنند.

3- میکروفون Shure MXA910

این نوع سیستم صوتی، یک راه حل محتاطانه تر برای اتاق کنفرانس است که اندازه یک کاشی سقفی 2×2 را اشغال می کند. میکروفون  Shure MXA910مشابه میکروفون Biamp Parlé است که بر اساس مکان های صوتی فعال می شود. همچنین از فناوری فوکوس خودکار برای ایجاد صدایی تمیز و متعادل استفاده می کند. این نوع سیستم صوتی پنهان را می توان در اتاق کنفرانس نصب کرد و به شما کمک می کند تا به وضوح با تیم و مشتریان خود در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.

4- میکروفون رومیزی

در حالی که به اندازه میکروفون سقفی محتاط نیستند، میکروفون های رومیزی مزیت ها و موقعیت های خاص خود را دارند که به نوعی ایده آل برای اتاق های کنفرانس کوچک یا زمانی که است فقط یک نفر صحبت کند.

برخی از مزایای این میکروفون عبارت است از:

  • تطبیق پذیری در مکان
  • قابلیت حرکت بین چندین اتاق
  • امکان بی صدا
  • لغو مستقیم بر روی دستگاه

مقاله پیشنهاد : مزیت های خرید میکسر دیجیتال

بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس

5-  میکروفون Shure MXA310

این نوع میکروفن مناسب برای اتاق کنفرانس است که نویزهای ناخواسته پس زمینه را فیلتر می کند و کیفیت صدای را افزایش می دهد که برای ادغام با Dante یا سایر سیستم های صوتی شبکه ساخته شده است. یک راه حل همه کاره است که می تواند در اتاق های کنفرانس در همه اندازه ها از اتاق هادل تا اتاق های بزرگ هیئت مدیره استفاده شود.

6- میکروفون  Parlé TTM-X

این نوع میکروفون مانند میکروفون Biamp Parlé، از فناوری Beamtracking برای دریافت یکنواخت صدای اتاق کنفرانس استفاده می کند و شامل ماژول پردازش سیگنال دیجیتال است. این میکروفون موجب کیفیت صدا در اتاق کنفرانس می شود و گزینه‌ای محتاطانه را که می‌توان در این سبک پیدا کرد، ارائه می‌ دهد. میکروفون  Parlé TTM-X تضمین می‌کند که صدا همه افراد بدون توجه به جایی که نشسته‌اند، شنیده ‌شود. همچنین برای حفظ صدای یکنواخت حتی اگر بلندگو در حین صحبت در اتاق کنفرانس حرکت کند، کار می کند.

7- میکروفون MXA710

برای فضاهایی که نصب در سقف امکان پذیر نیست و می خواهید از راه حل رومیزی اجتناب کنید، میکروفونShure MXA710  یک راه حل عالی است. طراحی شیک و خطی به این میکروفون اجازه می دهد تا تقریباً در هر نقطه از یک فضای جلسه قرار گیرد. چه روی دیوار باشد یا مستقیماً در میز اتاق کنفرانس تعبیه شده باشد MXA710 که با فناوری Shure IntelliMix DSP و فوکوس خودکار ساخته شده است، یک سیستم صوتی قوی برای هر فضای جلسه و اتاق کنفرانس است.

8- میکروفون Yeti

برای یک استفاده از بهترین سیستم صوتی حرفه ای، میکروفون یتی از شرکت بلو میکروفون معرفی می شود. این نوع میکروفون توسط میلیون ها سازنده و پخش کننده در سراسر جهان و با دلایل خوب استفاده می شود. استفاده و نصب این نوع میکروفن آسان است. این میکروفون از طریق USB متصل می شود و  دارای 4 حالت است که هر کدام برای سناریوهای مختلف مانند تماس های کنفرانسی، صداگذاری یا مصاحبه حضوری طراحی شده است.

9- Shure SM7B

برای راه اندازی حرفه ای تر، میکروفون استودیویی کاردیوئید Shure SM7B را توصیه می شود. این نوع میکروفون برای چندین دهه برای پادکست و نوازندگان بوده است. اما در حال حاضر این میکروفون یک سرمایه گذاری مادام العمر است که می تواند برای هر نوع صوتی که نیاز دارید استفاده شود. با سرمایه گذاری در  Shure SM7B، اطمینان حاصل می کنید که اتاق کنفرانس کسب و کار شما از بالاترین استانداردهای صوتی برخوردار است.

تمام میکروفون و اسپیکرهای معرفی شده، جزو مناسب ترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس است که با کیفیت بالا دارای پردازش سیگنال دیجیتال داخلی (DSP) هستند تا صدای شما را از صداهای دور و نویز پس زمینه متمایز کنند. بنابراین هنگام خرید سیستم صوتی به ویژگی های آن دقت کنید و آن را یک فروشگاه معتبر مانند فروشگاه محصولات صوتی ناریتا خریداری کنید. با این کار مطمئن خواهید بود که بهترین سیستم صوتی را برای اتاق کنفرانس خود انتخاب کرده اید.

بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس

ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی

برای خرید انواع محصولات صوتی به صورت عمده یا تکی می توانید آن را به ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی ایران سفارش دهید. این فروشگاه تمام محصولات خود را از برندهای معتبر دنیا و با تضمین کیفیت ارائه می دهد.

Related Posts

One thought on “بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس و ویژگی های آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *