مقالات

بهترین سیستم صوتی هیئت چه ویژگی های دارد؟

بهترین سیستم صوتی هیئت چه ویژگی های دارد؟

در هنگام برگزاری مراسم خاکسپاری و دسته های عزاداری و مناسبت های مهم در مساجد و حسینیه های مختلف یکی از مهم ترین موارد استفاده از بهترین سیستم صوتی هیئت است که کیفیت بالایی داشته باشد تا به تمام شرکت کنندگان صدایی با کیفیت برسد. با به کارگیری سیستم صوتی مجهز و با کیفیت، شور و هیجان این نوع مراسم ها چندین برابر خواهد شد.

قبل از خرید سیستم صوتی مناسب برای هیئت و مجالس در مساجد باید نسبت به مشخصات و ویژگی های آن آشنایی کامل داشته باشید و با توجه به بودجه در نظر گرفته برای این کار برای خرید آن اقدام کنید، بنابراین در ادامه برخی از موارد مهم این نوع سیستم صوتی بیان شده است.

سیستم صوتی هیئت چیست؟

در هنگام برگزاری مراسم های مختلف در مکان های مذهبی نیاز به استفاده از سیستم صوتی بسیار ضرورت دارد که شامل باندهای مختلف ایستاده، دیواری، سقفی (اسپیکر یا اکو حرفه ای) ثابت یا متحرک، انواع میکروفن دستی بی سیم یا کابلی، سیم های ارتباطی، دستگاه های آمپلی فایر می شود.

بهترین سیستم صوتی هیئت

ویژگی های بهترین سیستم صوتی هیئت

برای خرید هر نوع سیستم صوتی قبل از هر کاری باید درباره مشخصات ظاهری و کارایی آن اطلاعات کسب کرد، به همین علت در هنگام خرید بهترین سیستم صوتی هیئت نیز باید این مورد را در نظر گرفت. برخی از این ویژگی های این نوع سیستم صوتی عبارت است از:

1- کیفیت محصول

وقتی سخن از کیفیت در بهترین سیستم صوتی می شود به این معنا است که حجم صدا، پرتاب صدا، شفافیت صدا و تفکیک صدا آن دارای کیفیت بالایی باشد. البته با توجه به بودجه ای که دارید می توانید درباره کیفیت آن تصمیم گیری کنید، زیرا با توجه به قیمت سیستم صوتی میزان کیفیت آن متغیر خواهد بود.

همچنین این مورد را باید در نظر بگیرید که وقتی صحبت از قیمت مناسب یا ارزان برای سیستم صوتی می شود، نباید کیفیت صدا پایینی داشته باشد، بلکه متناسب با قیمتی که برای پرداخت شده است، دارای کارایی باشد. البته در برخی از موارد پرداخت مبلغ کمتر مساوی با پرداخت چند برابر هزینه است، زیرا نمی تواند نیاز شما را برآورد کند، بنابراین مجبور به خرید سیستم صوتی با مشخصات بالاتر خواهید شد. پس هنگام خرید کیفیت صدا را نیز بسیار مورد توجه قرار دهید.

2- محصول معتبر و دارای اصالت کالا

یکی از ویژگی های که هنگام خرید بهترین سیستم صوتی هیئت باید در نظر بگیرید، این است که  در دام محصولات نامعتبر و تقلبی که در بازار بسیار است، گرفتار نشوید و به علت قیمت پایین آنها برای خرید وسوسه نشوید؛ زیرا بعد از مدتی کیفیت لازم را برای شما نخواهند داشت. بنابراین در هنگام خرید به نشان تجاری سیستم صوتی، دفترچه کالا که نشان از اصالت کالا است، توجه کنید.

3- ضمانت محصول

در هنگام خرید بهترین سیستم صوتی هیئت حتما به اینکه دارای ضمانت نامه است، توجه داشته باشید، زیرا ممکن است هر کالای صوتی بعد از مدت کوتاهی دیگر روشن نشود یا کارایی لازم را نداشته باشد، ولی با داشتن ضمانت نامه فروشنده متعهد می شود که در صورت خراب شدن آن، بدون دریافت هیچ هزینه ای آن را تعمیر یا تعویض کند.  

4- متناسب با نیاز مصرف کننده

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید سیستم صوتی باید به آن توجه داشته باشید، این است که آن را متناسب با نیازهای خود خریداری کنید. یکی از این نیازها، مساحت مکانی است که سیستم صوتی در آنجا نصب و استفاده می شود و نوع کاربری آن در فضای بسته یا فضای باز نیز بسیار حائز اهمیت است.

انتخاب مناسب برای بهترین سیستم صوتی موجب می شود که برنامه های عزاداری و سخنرانی در مساجد و حسینه ها با بالاترین کیفیت انجام می شود. بنابراین پیشنهاد می شود برای خرید سیستم صوتی از محصولات صوتی فروشگاه ناریتا دیدن کنید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله کابل میکروفن شیلدار پیشنهاد می شود.

 
بهترین سیستم صوتی هیئت

مشخصات بهترین سیستم صوتی هیئت

آشنایی با مشخصات سیستم صوتی جزو مواردی است که قبل از خرید بسیار اهمیت دارد، زیرا براساس نوع کارایی باید خریداری شود. بنابراین در ادامه مهم ترین مشخصات آن مورد بررسی قرار گرفته است.

1- باند ثابت یا قابل حمل

در هنگام برگزاری مراسم های عزاداری حتما باید به نوع باند که به صورت ثابت یا قابل حمل (اکو) است، توجه کرد؛ زیرا برخی از این نوع مراسم ها خارج از محیط مسجد و حسینیه برگزار می شود. بنابراین باید در انتخاب و نوع کارایی سیستم صوتی دقت کرد. سیستم صوتی قابل حمل باید دارای کیفیت پخش صدا را به صورت گسترده داشته باشند.

2- باند ستونی (دیواری) و باند سقفی

این نوع سیستم های صوتی به صورت ثابت بر روی دیوار یا سقف نصب می شود و برای مکان های مانند مساجد و حسینیه ها برای برگزاری مراسم های عزاداری و سخنرانی مناسب است و کیفیت صدا بسیار بالایی دارد.

معرفی بهترین سیستم صوتی هیئت

برای آشنایی بیشتر خریداران، برخی از سیستم های صوتی مناسب برای هیئت، دسته های عزاداری، خاکسپاری، حسینیه و مساجد بیان شده است.

1- باند پسیو (برند زیکو)

سیستم صوتی پسیو، برای برگزاری مراسم عزاداری در مساجد و حسینیه های مناسب است و جزو بهترین نوع باند محسوب می شود. این نوع سیستم صوتی برای فضای گسترده و باز بسیار کاربرد دارد. از ویژگی های باند پسیو می توان به کیفیت صدا و امواج صوتی آن اشاره کرد که برای افزایش کارایی آن، از یک یا چند دستگاه آمپلی فایر استفاده می شود.

2- باند اکتیو

این نوع باند جزو سیستم صوتی استاندارد است که در مراسم های مختلف مانند عزاداری و خاکسپاری در فضای مساجد یا حسینیه ها کارایی زیادی دارد و از مزایای آن می توان به کیفیت صدای آن اشاره کرد که برای تقویت صدا نیاز به استفاده از دستگاه آمپلی فایر جداگانه نخواهد داشت. به این صورت که در جعبه باند، آمپلی فایر تعبیه شده است و این کار موجب جابجایی راحت آن خواهد بود. باند اکتیو، دارای مدل های بسیار است و به علت تنوع بالا همواره مورد توجه مصرف کنندگان قرار دارد.  

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله خرید میکروفن های بی سیم و سیمی پیشنهاد می شود.

 
بهترین سیستم صوتی هیئت

ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی

برای خرید انواع محصولات صوتی به صورت عمده یا تکی می توانید آن را به ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی ایران سفارش دهید. این فروشگاه تمام محصولات خود را از برندهای معتبر دنیا و با تضمین کیفیت ارائه می دهد.

پست های مرتبط

1 نظر در “بهترین سیستم صوتی هیئت چه ویژگی های دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *