مقالات

جلوگیری از سوختن پاور میکسر

روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر

آیا شما با پاور میکسر آشنایی دارید؟ کاربرد های پاور میکسر چیست؟ تا به حال پاور میکسر شما سوخته است؟ روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر چیست؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره پاور میکسر ها داشته باشید.

پاور میکسر چیست؟

پاور میکسر نوع خاصی از میکسر ها هسند که به شما امکان اتصال آمپلی فایر به سیستم صوتی را می دهند. این دستگاه ها کاربرد های دیگری می توانند برای شما داشته باشند. پاور میکسر ها در بسیاری از سیستم های صوتی یافت می شوند.

انواع پاور میکسر

پاور میکسر ها انواع مختلفی دارند که هر یک از آنها کاربرد ها و مزایای خاص خود را دارند.

میکسر پاور صندوقی: یکی از پر کاربرد ترین نوع میکسر ها هستند که امروزه در بازار یافت می شوند. یکی از قابلیت های جذاب این پاور میکسر  کنترل از راه دور است.

پاور میکسر پاور مت: از این نوع میکسر ها برای ضبط موسیقی و ضبط صدا استفاد می کنند.

روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر

ویژگی ها و کاربردهای پاور میکسر ها

دستگاه های میکسر پاوردار برای ضیط موسیقی و تنظیم صدا استفاده می شوند. زمانی که فردی بخواهد تن صدای یا ساز ها تغییر کند از این دستگاه ها میکسر استفاده می کند. صوت ها در این دستگاه از نظر فرکانس و سیگنال با یکدیگر ترکیب می شوند تا خروجی بهتری داشته باشند.

دستگاه های میکسر پاور به نوعی یک تقویت کننده برای دستگاه میکسر صدا هستند. در دستگاه های پاور میکسر صدا، یک آمپلی فایر به دستگاه میکسر صدا متصل می شود تا امکان اضافه کردن یا کم کردن صوت در دستگاه میکسر در هر مکانی به راحتی انجام شود.

شما با استفاده از میکسر ها می توانید فرکانس های ورودی و خروجی صدا را تنظیم کنید. همچنین می توانید به صداها و موسیقی ها افکت های خاصی اضافه کنید. این دستگاه ها مناسب جشن ها و مداحی ها هستند.

 یکی دیگر از کاربرد میکسر پاور، استفاده این تجهیزات در استودیوهای ضبط موسیقی است. جایی که می توانید از انواع باند پسیو و اکتیو استفاده کنید، لزوم استفاده از دستگاه میکسر صدا هم احساس می شود.

دستگاه میکسر پاور می تواند توان خروجی یک دستگاه میکسر صدا را افزایش دهد. اصول نصب بلندگوها برای دستگاه میکسر صدا متفاوت است هر کدام از دستگاه ها ابعاد و اندازه خاص خود را دارند و این موارد در مشخصات فنی تجهیزات نوشته شده است.

روش کارکردن با دستگاه پاور میکسر

دستگاه های پاور میکسر جزو سیستم های صوتی هستند، کار کردن با آنها نیازمند آگاهی از اطلاعات پخش صدا است. برخی از انواع دستگاه های میکسر صدا به پاور میکسر نیازی ندارند. قبل از خرید هر کدام باید اطلاعات فنی و مشخصات عملکردی هرکدام از دستگاه های میکسر و پاور میکسر را بررسی کنید و نحوه نصب آنها را از فروشنده بپرسید.

پیشنهاد می شود مقاله بهترین میکروفن پادکست را مطالعه کنید.

روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر

سوختگی سیستم های صوتی

برای بسیار از کاربران پیش آمده وقتی آمپلی فایر را به میکسر متصل می کنند، دستگاه دچار سوختگی می شوند. این مشکل به دلیل عدم اتصال برق Earth اتفاق می افتد. این اتفاق نه تنها دستگاه های صوتی بلکه همه وسایل برقی را تهدید می کند.

روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر

استفاده از پاور میکسر ها نیز مانند هر تجهیزات صوتی دیگری نیاز به نگهداری و نیز رعایت نکات ایمنی هستند. در ادامه روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر را بررسی خواهیم کرد:

استفاده از کانکتورهای متناسب و باکیفیت

در هنگام استفاده از این دستگاه همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که از بهترین کانکتورها و سیم های رابط برای اتصال آنها به تجهیزات دیگر استفاده کنید. استفاده از کانکتورها و سیم های بی کیفیت و فیک ممکن است آسیب جدی به دستگاه پاور میکسر شما برساند. استفاده از کانکتورها بی کیفیت، دستگاه شما را دچار افت ولتاژ کرده و در دراز مدت اثرات جانبی بدی روی دستگاه شما داشته باشد.

عدم استفاده از موتور برق و استاپ لایزر

یکی دیگر از روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر عدم استفاده از موتور برق یا استاپ لایزر است. اگر شما در مکانی مجبور به استفاده از این تجهیزات برای پاور میکسر خود شدید سعی کنید از تجهیزات و برندهای استاندارد برای برق دستگاهتان استفاده کنید.

یکی دیگر از این روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر استفاده از سیم ارت است. این کار از وارد کردن خسارت‌های ناشی از نوسانات به دستگاه شما جلوگیری می کند و این نوسانات اضافی را به مقدار زیادی کنترل و خنثی می‌کند.

خاک‌گیری دستگاه به صورت منظم

یکی دیگر از روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر خاک گیری منظم دستگاه در هر 4 یا 5 ماه به صورت منظم است. تجمع گرد و غبار در دستگاه ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی مانند سردکنندگی یا انتقال گرما به صورت نابجا شود و به دستگاه شما آسیب برساند.

اطمینان از کار کردن فن‌ها در هنگام کار سنگین و طولانی دستگاه

اگر دستگاه پاورمکسر برای مدت طولانی مشغول به کار است، از عملکرد فن های دستگاه اطمینان داشته باشید. برای اطمینان از عملکرد بهتر فن‌ها می توانید حالت کار فن‌ها را از حالت خودکار به حالت دستی تغییر دهید تا از عملکرد آن‌ها اطمینان داشته باشید. البته همه دستگاه‌های پاور میکسر این اماکن را در اختیار کاربر نمی‌گذراند و این امکان فقط در دستگاه‌های جدیدتر وجود دارد.

برای روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر با تنظیم حالت فن‌ها، ابتدا کلید tap و enter را به مدت 15 ثانیه نگه دارید تا وارد بخش تنظیمات دستگاه شوید. پس از این کار وارد منوی special menu شوید و باز هم منوی final inspection را انتخاب کنید. در ادامه شما می‌توانید گزینه fan speed را از حالت auto off به حالت manual درآورید. در این بخش از تنظیمات دستگاه، شما می‌توانید میزان ولتاژ را نیز تغییر دهید.

مقاله پیشنهادی: تجهیزات دی جی چیست؟

روش های جلوگیری از سوختن پاور میکسر

ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی

برای خرید انواع محصولات صوتی به صورت عمده یا تکی می توانید آن را به ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی ایران سفارش دهید. این فروشگاه تمام محصولات خود را از برندهای معتبر دنیا و با تضمین کیفیت ارائه می دهد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *