مقالات

سیستم صوتی باشگاه

سیستم صوتی باشگاه

موسیقی بر رفتار و عملکرد انسان تاثیر زیادی دارد، امروزه در برخی از مکان های عمومی همواره موسیقی پخش می شود. باشگاه های ورزشی یکی از مکان های عمومی است که در آن همیشه موسیقی پخش می شود. به همین دلیل باید از لوازم صوتی با کیفیتی استفاده کنند. طبق تحقیقات انجام شده، نشان می دهد که سیستم صوتی باشگاه تاثیر زیادی بر روند ورزش و رحیه ورزشکاران دارد.

استفاده از سیستم صوتی کیفیت پایین در باشگاه ها ورزشی، موجب کاهش عملکرد و بی حوصلگی ورزشکاران می شود. به همین دلیل ما در این مطلب اطلاعات مفید و کاملی درباره سیستم صوتی باشگاه را در اختیار شما قرار می دهیم.

بلندگو برای باشگاه

طراحی و نسب سیستم صوتی برای باشگاه به عوامل مختلفی بستگی دارد، یکی از مهم ترین این عوامل استفاده مناسب از بلندگو است. در ادامه به معرف انواع بلندگو ها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

بلندگوی اکتیو: این بلندگو ها یکی از تجهیزات سیستم صوتی مخصوص باشگاه به حساب می آیند. بلندگوی اکتیو دارای آمپلی فایر داخلی است. به همین دلیل شما نیاز به تقویت کننده جدا ندارید. این بلندگوها دکمه ای برای تفکیک و تنظیم صدا دارند. شما نیازی ندارید فرکانس های خارجی را تنظیم کنید، وجود آمپلی فایر و کراکس اور باعث می شود فرکانس های خروجی با قدرت بیشتری پخش شوند.

سیستم صوتی باشگاه

بلندگوی پستیو: این نوع از بلندگوها بر روی خود آمپلی فایر ندارند، شما برای تقویت صدا به سیستم تقویت کننده نیاز دارید. به همین دلیل برخی از افراد از آمپلی فایرهایی به نام پاور میکسر در سیستم صوتی باشگاه خود استفاده می کنند. یکی از دلیل محبوبیت آنها نصب ساده و ساختار آسان این نوع بلندگوها است که همه افراد می توانند از آنها به راحتی استفاده کنند.

بلندگوی دیواری و ستونی: در بلندگوهای دیواری سیستم بلوتوث تعبیه شده، همین موضوع باعث شده افراد زیادی از این نوع بلندگوها برای باشگاه خود استفاده کنند. کیفیت و توان بلندگوهای دیواری و ستونی متفاوت تر از انواع دیگر بلندگو ها است، توان بیشتر در بلندگو در سیستم اطلاع رسانی اهمیت بیشتری دارد. در باشگاه های ورزشی باید به کیفیت سیستم صوتی توجه شود. بلندگوهای دیواری یا ستونی برای پیچینگ ها مناسب هستند. بلندگوهایی که برای پخش موسیقی مناسب هستند، باید تیوتر، ووفر و کراس اور داشته باشند.

بلندگوی دکوراتیو: بلندگوی دکوراتیور باعث زیبایی بیشتر باشگاه می شود پس اگر به زیبایی ظاهری باشگاه خود اهمیت می دهید، بلندگوهای دکوراتیو را از دست ندهید. این بلندگوها از نوع دیواری به حساب می‌آیند ولی باعث ظاهری زیبا و شیک به طراحی سیستم صوتی باشگاه شما می شوند. این نوع بلندگوها می‌توانند در هر زاویه‌ای که می‌خواهید تغییر جهت بدهند، ولی بلندگوهای دیواری و ستونی معمولا ثابت هستند و قابلیت تغییر جهت ندارند.

بلندگوی سقفی: بلندگوهای سقفی برای نصب نیاز به جای مناسب و سقف کاذب دارند. در سیستم صوتی مخصوص باشگاه از این بلندگوها می‌توان استفاده کرد، اما باید توجه داشته باشید که توان این بلندگو با بلندگوهای دیگر متفاوت است. مثلا در سالن ماساژ، مدیتیشن و یوگا که نیازی به پخش صدا با ولوم بالا نیست، می‌توانید از این نوع استفاده کنید. از طرفی به ظاهر مکان آسیبی نمی‌رساند و صدایی ملایم و با کیفیت مناسب را نیز پخش می‌کند. همچنین از این بلندگوها برای پیجینگ و اطلاع رسانی هم کاربرد دارند.

مقاله پیشنهادی: سیستم صوتی سالن همایش

سیستم صوتی باشگاه

آمپلی فایر و میکسر مناسب باشگاه

برخی از بلندگوها نیازمند آمپلی فایر خارجی هستند، وجود آمپلی فایر به صدای خروجی کمک می کند که با کیفیت بهتری پخش شود. اما تمام کارایی آمپلی فاز به همین محدود نمی شود. اگر دقت کرده باشید گاهی صدای بلندگو دارای قطع و وصلی بسیار است، وجود یک آمپلی فایر خوب این مشکل را برطرف می‌کند. همچنین برای از بین بردن نویز در سیستم صوتی باشگاه می‌توانید از یک آمپلی فایر با کیفیت استفاده کنید.

یکی دیگر از کاربرد های آمپلی فایر اضافه کردن افکت‌های گوناگون و تغییر صدا است. این وسیله با دریافت سیگنال‌های دیجیتال و آنالوگ، همزمان صداهای مختلف را میکس کرده و پخش می‌کند.

نکات نسب سیستم صوتی باشگاه و سالن ورزشی

صدای یکنواخت: چیدمان درست بلندگو از مهم ترین نکات برای دستیابی به صدای یکنواخت سیستم باشگاه است. سیستم صوتی باشگاه باید به گونه ای باشدکه در تمام قسمت های باشگاه صدای کافی و به صورت یکنواخت شنیده شود.

انتخاب اسپیکر مناسب: در باشگاه های ورزشی باید با توجه به محیط باشگاه از اسپیکر های مناسبی استفاده کرد. در باشگاه ها سطح صدای فرکانس بم باید مناسب باشد. برای دستیابی به این موضوع باید از اسپیکرهایی که توانایی تامین سطح را در این ناحیه فرکانسی دارند استفاده کنید. اگر اسپیکرها توانایی تولید فرکانس های بم قدرتمند را ندارند، استفاده از ساب ووفر برای تامین این صدا ضروری می باشد.

زون بند مناسب: پخش موسیقی در باشگاه هایی که بخش های مختلفی دارند، اهمیت بسیار بالای دارد. برای مثال قسمت اسپینیگ، موسیقی متفاوتی باید از قسمت تی آر ایکس داشته باشد. کلاس های اسپینیگ به صورت گروهی برگزار می گردد و مربی می خواهد فضای کلاس خود را شخصا کنترل کند یا قسمت اسپا نیازمند موسیقی آرامش بخش و جدا از بقیه قسمت باشگاه می باشد.

قیمت سیستم صوتی باشگاه

قمیت سیستم صوتی باشگاه به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه برخی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سیستم صوتی را بیان خواهیم کرد.

ابعاد ساختمانی که در آنجا سیستم صوتی به کاربرده می شود. تعداد بلندگوهای استفاده شده در محیط باشگاه همچنین مارک و برند تجهیزاتی که استفاده می کنید از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سیستم صوتی باشگاه هستند. به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. از این رو پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات دقیق از قیمت های سیستم صوتی باشگاه با شماره 66726284-021 تماس بگیرید. کارشناسان فروشگاه محصولات صوتی ناریتا پس از اطلاع از جزئیات، قیمت نهایی را به شما اعلام خواهند کرد.

مقاله پیشنهادی: بهترین سیستم صوتی هیئت چه ویژگی های دارد؟

سیستم صوتی باشگاه

ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی

برای خرید انواع محصولات صوتی به صورت عمده یا تکی می توانید آن را به ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی ایران سفارش دهید. این فروشگاه تمام محصولات خود را از برندهای معتبر دنیا و با تضمین کیفیت ارائه می دهد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *