مقالات

فرق آمپلی فایر با میکسر صدا

فرق آمپلی فایر با میکسر

امروزه با پیشرفت تجهیزات سیستم صوتی، دستگاه هایی برای افزایش کیفیت سیستم صوتی تولید و به بازار عرضه شده، برخی از این دستگاه ها شامل آمپلی فایر، میکسر، پاور میکسر می شوند، این دستگاه ها در ظاهر عملکرد یکسانی دارند اما تفاوت هایی دارند که در عملکرد آنها تاثیر می گذارد. در این مقاله قصد داریم فرق آمپلی فایر با میکسر را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

آمپلی فایر چیست؟

برای اینکه فرق آمپلی فایر با میکسر صدا را بدانیم باید با عملکرد آنها آشنا باشیم. آمپلی فایر باعث افزایش کیفیت صدای دستگاه شما کمک می کند. یکی دیگر از مهم ترین کاربردهای آمپلی این است که از قطع و وصلی صدا جلوگیری می کند. عملکرد آمپلی فایر به این گونه است که صدایی که از میکروفن خارج می شود را قبل از اینکه به بلندگو برسد، تقویت می کند سپس به بلندگو ارسال می کند، به همین خاطر از قطع و وصلی صدا جلوگیری می شود همچنین صدا با کیفیت بالایی پخش می شود.

آمپلی فایرها با توجه به کاربردی که دارند در انواع مختلفی تولید می شوند. از آمپلی در خانه، مراکز عمومی که سیستم صوتی دارند و ماشین استفاده می کنند. آمپلی فایر علاوه بر اینکه باعث افزایش کیفیت صدا می شود به عمر بیشتر بلندگوها کمک می کند. زیرا اجازه ورود صدا با کیفیت نامطلوب را به بلندگوها نمی دهد.

فرق آمپلی فایر با میکسر

میکسر صدا چیست؟

میسکر صدا دستگاهی است که وظیفه ترکیب یک یا چند سیگنال را دارد و در نهایت آنها را به بلندگوها ارسال می کند. میکسرها علاوه بر ترکیب صدا قابلیت مدیریت صدا، تقویت صدا و ضبط صدا از خروجی ها را نیز دارند.

میکسرها در انواع مختلفی تولید شده اند که هر کدام از آنها ویژگی و کاربردهای مختلی دارند. در ادامه چند نوع از میکسرها را معرفی می کنیم.

میکسر صدا دیجیتال: میکسرهای دیجیتالی قابلیت ظبط سیگنال و پخش مجدد آن را دارند. این نوع از میکسرها برای نمایش ها و اجراهای زنده مناسب هستند همچنین این میکسرها قابلیت اتصال از راه دور را دارند.

میکسر صدا آنالوگ: میکسرهای آنالوگ قابلیت اتصال از راه دور را ندارند. به همین خاطر در طول زمان اجرا باید نزدیک میز میکسر بمانید. این نوع میکسرها برای اجرای زنده و ضبط صدا مناسب هستند.

پاور  صدا میکسر: پاور میکسرها در واقع همان میکسرهای آنالوگ هستند که به آمپلی فایر قدرتمند مجهز شده اند. پاور میکسرها قابلیت های مانند میکسرها را دارند. به همین خاطر مناسب اجراهای زنده هستند.

فرق آمپلی فایر با میکسر صدا

تشخیص فرق های آمپلی فایر از دستگاه میکسر صدا ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد. باید بیان کرد که این دستگاه ها هر دو باعث تقویت صدا می شوند. فرق آمپلی فایر با میکسر صدا در تعداد کلید آنها است به همین جهت کار با میکسرها که تعداد زیادی از این کلی ها را دارند ممکن است برای افراد سخت باشد. اگر شما کلید های دستگاه میکسر را بشناسید به راحتی از این دستگاه ها استفاده کنند.

تفاوت بعدی آمپلی با میکسر ها در ظاهر آنها است. میکسرها به شکل باریک و خوابیده هستند اما آمپلی ها ایستاده طراحی شده اند. مهم ترین فرق آمپلی فایر با میکسر صدا عملکرد آنها است. آمپلی ها وظیفه تعدیل دامنه سیگنال ها را دارند در حالی که پاور میکسرها چندین سیگنال را با یکدیگر ترکیب می کنند.

فرق بعدی آمپلی با میکسرها این است که میکسرها چندین سیگنال را دریافت می کنند و آن را به صورت یک سیگنال واحد به خروجی ها انتقال می دهند. اما آمپلی یک سیگنال را با دامنه کم را تقویت کرده و به بلندگوها انتقال می دهد.

راه اندازی و نصب پاورمیکسرها بسیار راحت تر از آمپلی ها است.

مقاله پیشنهادی: بهترین سیستم صوتی اتاق کنفرانس و ویژگی های آن

فرق آمپلی فایر با میکسر

نحوه اتصال میکسر به آمپلی فایرها

اتصال میکسرها به آمپلی از طریق کابل گیتار امکان پذیر است. میکسر و تقویت کننده باید ورودی و خروجی اولیه را به همراه داشته باشند.

میکسر و آمپلی باید از منبع تغذیه یا پریز جدا شوند سپس انتهای دیگر سیم را در درگاه انتقال اصلی پاور میکسر قرار دهید. آداپتور برق میکسر را در خروجی وصل کنید و سر دیگر آن را به میکسر متصل کنید در آخر نیز منبع تغذیه آمپر را وصل کنید و سپس دستگاه آمپلی فایر را روشن کنید.

خرید آمپلی فایر و میکسر صدا

فرق آمپلی فایر با میکسر در ظاهر و جزئیات آنها است که در هنگام انتخاب و خرید دستگاه تجربه کافی داشته باشید. این موضوع که کدام دستگاه مناسب شما است و شما با توجه به بودجه ای که دارید کدام دستگاه را انتخاب کنید مواردی است که در هنگام خرید بسیار تعین کننده است. شما باید در هنگام خرید آمپلی فایر به توان خروجی دستگاه دقت کافه داشته باشید در دستگاهی مناسب برای خودتان را انتخاب کنید. اگر در حوزه موسیقی و ساخت آهنگ فعالیت می‌کنید داشتن یک دستگاه میکسر برای شما ضروری است. با کمی تلاش به کلیدها و ولوم‌های موجود روی دستگاه میکسر صدا عادت می‌کنید و به راحتی از دستگاه استفاده می‌کنید. اگر برای تقویت صدای آهنگ‌هایی که در ماشین گوش می‌دهید قصد خرید آمپلی فایر دارید حتما به وات آن توجه کنید. استفاده از آمپلی فایر با وات نامناسب باعث می‌شود خروجی جذابی نداشته باشید و پولتان به هدر برود.

ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی

برای خرید انواع محصولات صوتی به صورت عمده یا تکی می توانید آن را به ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی ایران سفارش دهید. این فروشگاه تمام محصولات خود را از برندهای معتبر دنیا و با تضمین کیفیت ارائه می دهد.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *