مقالات

میکروفن برای مداحی

میکروفن برای مداحی

میکروفن ها انواع مختلفی دارند، هر کدام از این میکروفن ها کاربردی دارند. برای مثال میکروفن برای مداحی، میکروفن مناسب همایش ها و میکروفن برای موسیقی.  میکروفن ها با توجه به ویژگی هایی که دارند در مکان های مختلف استفاده می شوند. در این مقاله انواع میکرون برای مداحی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه  باشید.

میکروفن چیست؟

میکروفن دستگاهی است که انرژی صوتی را دریافت کرده و آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. میکروفن  ها در گوشی ها، هندرفری ها، هدست ها و آیفون ها به استفاده می شوند.

میکروفن ها ساختارهای بسیار ساده ای دارند. نحوه کار میکروفن ها برعکس اسپیکرها است. اسپیکرها انرژی الکتریکی را به انرژی صوتی تبدیل می کنند. اما میکروفن ها انرژی صوتی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند.

میکروفن برای مداحی

انواع میکروفن

میکرون ها انواع مختلفی دارند که در اینجا ما سه مدل از پرکاربردترین نوع میکروفن را به شما معرفی می کنیم.

میکروفن خازنی

نام دیگر میکروفن خازنی، میکروفن کاندنسر است. در داخل این میکروفن ها به جای استفاده از سیم پیچ، خازن استفاده  شده است. به همین دلیل صدا را بسیار واضح دریافت می کنند و برای ضبط صدا کیفیت بالایی دارند.

میکرون کاندنسر یا خازنی برای تامین انرژی خود نیاز به یک منبع  بیرونی دارند. برای تامین انرژی مورد نیاز میکروفن خازنی از آمپل فایر یا سیستم فانتوم پاور استفاده نمی کنند.

میکروفن های خازنی معمولا در گوشی، لپ تاپ، هنذفری، هدست و آیفون ها استفاده می شوند. از میکروفن های خازنی برای ضبط صدا استفاده می کنند. اگر شما به دنبال  یک میکروفن با کیفیت بالا برای ضبط صدا هستند می توانید از میکروفن های خازنی استفاده کنید.

میکروفن روبانی

 یکروفن روبانی یا میکروفن نواری مانند میکروفن های داینامیک هستند. از این میکروفن ها در استدیوها استفاده می کنند. این میکروفن ها صدا را بسیار ملایم پخش می کنند. از ویژگی های منفی این دسته بازی میتوان به وزن سنگین آنها اشاره کرد همچنین این میکروفن ها حساسیت زیادی در برابر در مقابل حرکت و هوا دارند. به بیانی ساده تر، زمانی که شما با میکروفن حرکت می کنید صدای هوا در میکروفن پخش می شود.

میکروفن های دینامیک

این نوع میکروفن مقاوم و محکم هستند. به همین دلیل  از این میکروفن ها برای اجرا استفاده  می کنند، شما می توانید از این میکروفن ها در مکان های شلوغ استفاده کنید. میکروفن های دینامیک اس پی ال خیلی قوی دارند که صدا را به خوبی دریافت می کنند. میکروفن های دینامیک برای تامین انرژی مورد نیاز خود نیاز به منبع  خارجی ندارند.

مقاله پیشنهادی: سیستم صوتی سالن همایش

میکروفن برای مداحی

میکروفن برای مداحی

میکروفن های که برای  مداحان  هستند باید ویژگی های خاصی داشته باشند تا در هنگام مراسم دچار مشکل نشوند. همان طور که پیشتر گفتیم میکروفن ها انواع زیادی دارند که هر مدل از آنها ویژگی خاصی دارند و کاربرد آنها با یکدیگر متفاوت است. سیستم صوتی برای مداحی از اجزای خاص و ویژه ای تشکیل می شود که هر یک از این تجهیزات باید مناسب مداحی باشند.

ویژگی میکروفن برای مداحی

کیفیت صدایی که میکروفن پخش می کند نخسین ویژگی میکروفن برای مداحی است. آمپدانس، فرکانسی تحت پوشش، نوع مبدل و الگویی صدا برداری از دیگر مواردی است که در هنگام خرید میکرون برای مداحی باید به آن توجه کنید.

میکروفن مناسب مداحی تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند محل استفاده میکروفن است. بسیاری از مداحان از میکروفن های داینامیک استفاده می کنند، میکروفن  های داینامیک در دو دسته کلید دار و بدون کلید تقسیم می شوند. میکروفن داینامیک بدون کلید نویز کمتری دارند. میکرفن های خازنی اغلب برای صدا برداری استفاده می شوند.

بهترین میکروفن برای مداحی

اگر نگاهی به لیست میکرون مداحان بیاندازید. میکروفن های از برندهای مختلف را می بینید ما در این مقاله چند نمونه از میکروفن برای مداحلی را معرفی می کنیم

میکروفن شور مدل SM58

میکروفن شور مدل SM58 نوعی از میکروفن های داینامیک است. از دیگر مزایایی این میکروفن داشتن فیلتر نرم کنندگی صدا و فیلتر برش فرکانس است.

میکروفن سنهایزر مدل E835

میکروفن سنهایزر مدل E835 یکی از بهترین میکروفن برای مداحی است. عدم فیدبک، مقاومت در برابر فشار صوتی بالا، لرزه گیر پیشرفته، الگوی قطبی کاردیود از جمله دلایلی است که این میکروفن را برای هر اجرای زنده‌ای به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مقاله پیشنهادی :سیستم صوتی سالن همایش

میکروفن برای مداحی

ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی

برای خرید انواع محصولات صوتی به صورت عمده یا تکی می توانید آن را به ناریتا، بزرگ ترین فروشگاه محصولات صوتی ایران سفارش دهید. این فروشگاه تمام محصولات خود را از برندهای معتبر دنیا و با تضمین کیفیت ارائه می دهد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *